Akustik Piyanolar

Kuyruklu Piyanolar

» C. Bechstein Modeller » Bechstein Modeller » W. Hoffmann Modeller » Samick Modeller

Konsol Piyanolar

» C. Bechstein Modeller » Bechstein Modeller » Zimmermann Modeller » W. Hoffmann Modeller » Samick Modeller » Offenbach Modeller

Dijital Piyanolar

» Dynatone Modeller

Gitarlar

» Samick Klasik Gitar » Samick Akustik Gitar » Samick Elektro Gitar » Samick Bas Gitar

Bergerault


Diğer Ürünlerimiz

» Piyano Tabureleri » Tel Sarma Makinası » İkinci El Piyanolar » Sessiz/Silent Modeller
ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ BAYİLİK İLETİŞİM
HakkımızdaMisyon & VizyonFoto Galeri

Kurumsal

» Hakkımızda Akustik Piyano firmasının fikir tohumları, ortakların 1980’lerdeki öğrencilik yıllarına dayanmaktadır. O dönemlerde Kültür Bakanlığı’na bağlı, sonrasında 9 Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’na bağlı olarak devam eden eğitimleri döneminde, Akustik Piyano ortakları okul arkadaşıyken iş arkadaşı olmaya karar verdi. Piyano akort ve yapımı bölümünden mezun olan ortaklar, kendilerini geliştirmek amacıyla dünyadaki birçok fabrika ve eğitim kurumunda eğitim gördüler; workshop, seminer ve fabrika üretimlerinin her aşamasına katıldılar.

Akustik Piyano ortakları 1988’de bu birikimlerini paylaşmak düşüncesi ile İstanbul’da bir üniversitede öğretim görevlileri olarak hizmet vermeye başladılar. Akademik kariyerlerine üniversitelerin konservatuvar birimlerinde devam eden ortaklar, yurtdışında da alanlarında birçok eğitim verdi; öğrencilerini yurt içi ve yurtdışındaki firmalarda eğitim ve iş hayatına kazandırdı.

Akustik Piyano ortakları Türkiye’de piyano sektörüne çok yönlü katkıda bulunmak amacıyla, 1988 yılında piyano restorasyon ve onarımına yönelik resmî başlangıcını yaptı: 1990 yılında kişi ve kurumlara yönelik atölye çalışmaları, alım, onarım ve satışlara dönüştü.

Yarı ticari yarı kültürel bir faaliyet anlayışıyla yola koyulan Akustik Piyano, 1996 yılında bünyesine ithalat ve ihracatı da katarak Akustik Piyano Tic. San. Ltd. Şirketi’ne dönüştü. Akustik Piyano ithalat aşamasında kalite, fiyat değerlendirmesi yaparken donanım ve birikimi sayesinde hiç zorlanmadı. Zira ekonomik krizler dünyasından geriye, marka ve kalite anlayışını koruyabilen az sayıda firma kaldı.

Akustik Piyano, müziğe gönül vermiş tüketiciye, ‘para kaynağı müşteri’ gözüyle bakmadan, taleplerini bütçeleri doğrultusunda, amaçlarına hizmet edebilecek doğru piyanoyu vermeyi hedefledi.

Akustik Piyano hep ithal eden firma olmaktan rahatsızlık duydu: Kendi geliştirdiği “Piyano Bas Tel Sarma Makinesi – TEL- SAR’ı” ihraç ederek bir oranda tatmin oldu. Türkiye de Uludağ ve Anadolu Üniversiteleri, İzmir Devlet Opera ve Balesi gibi müzik kuruluşlarının tel sarma makinesi talebini ithalata gereksinim duyurmadan karşılamaktan gurur duymaktadır.

Akustik Piyano, Türkiye’de talep edilen hemen her türlü piyano yedek parça ihtiyacına geniş stokuyla doyurucu cevap verebilen tek firmadır. Buna teknik servis kadrosunun kalitesi ve yılların birikimi de eklenince, ortaya ülkemiz açısından gurur verici bir tablo çıkmaktadır. Dünya piyano distribütörleri toplantılarında, teknik servis, yedek parça, nakliye sistemi ve satış başarısı ile Akustik Piyano, dünyanın en prestijli markalarına verilen “Best Performance” ödülünü iki yıl üst üste kazandı.Firmamızın en büyük hedefi, Türkiye’ye bir piyano üretim sektörü kazandırmaktır. Bu doğrultuda dünyadaki marka firmalarla partnerlik görüşmeleri 10 yıl önce başlamıştır ve Akustik Piyano kalifiye donanımı ile yerli finans partnerliği kurmak ve tamamı Türk piyano üretimi kazanmak arzusunda ve bu büyük hedefinin tam bilinci ile sorumluluğundadır.

Akustik Piyano geçmişte olduğu gibi gelecekte de siz sanatsever dostlarına amatör ruh ve profesyonel hizmet anlayışı ile beraber olmaktan gurur ve onur duyacaktır.

Saygılarımızla
Bu sayfada yer alan tüm yazı, görsel ve metinlerin kullanım hakkı Akustik Piyano San. Tic. Ltd. Şti'ne aittir. İzinsiz kopyalanamaz.